Bloguję by inspirować!

Cześć tutaj Li. Zapraszam Cię do komentowania 😉
TEMAT WPISU

Kadzidło ciąg dalszy!

Wiem….
Miało być w krótkim czasie, tylko kilka dni na ogarnięcie niektórych spraw a zrobiło się ponad 2 miesiące… Sama nie wiem jak do tego doszło i jak to się stało że czas leci tak szybko no ale cóż, jesteśmy ponowie na kadzidlanym szlaku i odpowiemy sobie na kolejne pytania.

· Jak można stosować olejek i jakie ma on właściwości
· Gdzie można kupić Frankincense i skąd się bierze jego cena
· Czego się możesz spodziewać używając olejku kadzidlanego

1. Zacznijmy może od podstawowej informacji jaką jest skład Boswellia Carterii:

 •  alpha-pinen 30-65%
 •  limonen 8-20%
 • myrcen 1-14%
 • sabinen 1-8%
 •  beta-kariofilen 1-5%

Właściwości:

 • przeciwnowotworowe
 • stymulujące układ immunologiczny
 • antydepresyjne
 • wpływające relaksująco na mięśnie
 • wspomaga w medytacji
 • podnosi świadomość duchową
 • wspomaga koncentrację
 • wspomaga w walce z nowotworem piersi
 • pomaga w skupieniu się przy ćwiczeniach jogi

Olejek można stosować na wiele sposobów. W zależności od problemu będziemy go wdychać bądź smarować bezpośrednio na skórę w formie skoncentrowanej lub rozcieńczonej.
Myślę że akurat to nie będzie trudne i można sobie to wziąć na logikę:

– mamy blizny, poparzenie, polipy itp / smarujemy
– medytacja, depresja, stany emocjonalne / wdychamy

2. Gdzie można kupić olejek z kadzidła?

Odpowiedź może być myląca bo: w większości sklepów zielarskich, na allegro, w sklepach internetowych ALE…
No właśnie jest jedno ale i to kluczowe dla klienta.
Jeżeli chcesz żeby Ci coś pachniało to może to być jakiekolwiek kadzidło i śmiało możemy powiedzieć ze nic dobrego ono nie wniesie bo jego właściwości są żadne no ale pachnie i jeżeli to ma być jego jedyny atut którego oczekujesz to nie ma co się więcej zastanawiać.
Uważam jednak że jeżeli czytasz tego posta to nie dlatego że odpowiada Ci zapach odświeżacza powietrza w łazience tylko coś więcej i bardzo mnie to cieszy !!

Osobom którym zależy na jakości muszą się jednak trochę wysilić.
U kogo kupować?
Przede wszystkim musi to być firma z certyfikatami, musimy wiedzieć jakie jest źródło towaru, gdzie są uprawiane dane rośliny itp. Nie chcemy przecież smarować się olejkami z dodatkiem oprysków które na roślinie pozostały…

Ważna jest także odpowiednia procedura dotycząca destylacji. Nawet najlepsze kadzidło można zniszczyć jeżeli czas i temperatura jest nieodpowiednia.
Buteleczka kadzidła poniżej 100zł jest podejrzana a już te za 20-30 zł to gwarancja zerowej jakości.
Porządne olejki eteryczne kosztują… niestety!

Jeżeli  na wyprodukowanie 5 ml potrzeba spore ilości kadzidła to przecież taki produkt musi mieć swoją cenę. Płacimy za standardy, jakość, nieskazitelną formę uprawy, badania laboratoryjne, specjalistyczny sprzęt do testów, destylacji itp.
Firma Young Living jest jedyną firmą na świecie która latami negocjowała pozwolenie na destylowanie olejku z boswellia sacra w Omanie. Gary Young ryzykował życiem aby na przestrzeni lat dojść do porozumienia a tamtejszym rządem. Jego samochód został nawet ostrzelany!

Kolejną ważną sprawa jest proces Seed to Seal który stworzyła firma Young Living. Opowiemy sobie o nim innym razem bo to sporo informacji ale tak tylko żebyście wiedzieli. To nie chwyt marketingowy tylko chęć firmy do spełniania najrygorystyczniejszych wymogów które nie istniały wiec sami je stworzyli i postawili sobie wyżej poprzeczkę niż jakakolwiek inna firma!

Więc gdzie kupować??

Oczywiście na Facebook Olejkowe Love lub zakładając sobie konto i mając tym samym dostęp do cen dla stałych klientów które mają stałą 24 % zniżkę. Tym samym będziesz miała wsparcie z naszej strony w ramach wątpliwości odpowiemy na wszystkie pytania 🙂

Nie namawiam oczywiście, żyjemy w wolnym kraju i każdy na swój rozum i może wybierać w wielu ofertach. Pamiętajcie jednak żeby poświecić sporo czasu na sprawdzenie informacji na temat firmy u której zdecydujecie się kupować. Nie tylko cena jest ważna. Istotna sprawą dla mnie np. było sprawdzenie właścicieli, walorów firmy, fundacji które mają bądź wspierają, ich polityki kontra korupcji, czy posiada swoje własne plantacje itp.
Wybierając produkty o których piszę całą wiedzę na ten temat stopniowo będziecie zdobywać tutaj.

Pomoc fundacji Young Living

Kończąc wywód na temat ceny no cóż…
Można jechać trabantem a można jechać mercedesem. Oba jadą prawda?
Pytanie tylko na czym nam zależy i tu musicie odpowiedzieć sobie sami.

3. Czego można się spodziewać po takim olejku?

W sumie nie ma jednej odpowiedzi ponieważ olejek z kadzidła jest wyjątkowy i działa w zależności od naszych chęci. Jeżeli liczycie na to ze po kilku wdechach wszystkie się poprawi , życie stanie się lepsze, liczycie na cudowne uzdrowienie no to muszę Was rozczarować- tak nie będzie.
Olejek pomaga ale liczy się też nasz intencja oraz praca nad samym sobą.
Jedząc śmieciowe przetworzone produkty zakrapiane olejkiem nie staną się nagle zdrowe.
Potrzebna jest zdrowa dieta, ruch , to co każdy dietetyk Wam powie. Dodatkowo olejki które wspierają i oczywiście ich właściwości mogą poprawić nasz stan zdrowia nie tylko fizyczny ale i też psychiczny.

W osobnym poście zbiorę wszystkie informacje dotyczące kadzidła i jego wpływu na emocje a także ciekawostki ze świata medycyny z nim związane.
Taki zlepek tego co jeszcze nam zostało 🙂

Dziękując za uwagę 🙂
Olejkowe Love

Chciałabym do Ciebie napisać!

Dowiesz się jako pierwsza o nowych wpisach na blogu oraz o pomysłach na zastosowanie olejków.

.

0 komentarzy

Wyślij komentarz